22.01 EUR na mesiac

23.08.2011 17:51

 Môže nezamestnaná matka s dieťaťom vyžiť s 22,01 eur mesačne ? Podľa slovenského štátu asi áno. Takúto spomínanú dávku dostala jedna mamina na tento mesiac. Ako dôkaz uvádzam fotku, kde je z dôvodu ochrany uvedená len časť platobného príkazu na výplatu dávok a je tam aj pozmenená pošta a číslo poukážky. Ku dôvodu sa dostanem neskôr. Dotyčná dostala skrátenú dávku a ako odôvodnenie úradníci uviedli, že matka málo dôrazne vymáhala výživné od otca svojho dieťaťa. Pre objektívnosť musím dodať ,že sa jedná o otca, ktorý už v minulosti matku svojho dieťaťa fyzicky napadol a nedávno sa jej sms-kou vyhrážal fyzickou likvidáciou. Neviem si predstaviť úradníka, ako veľmi dôrazne by on v tomto prípade vyžadoval platenie alimentov. Zvlášť ak sa jedná o otca, ktorý je podnikateľ údajne v mínuse a na seba nemá napísaný žiadny majetok a na účte nemá ani cent. Zdá sa mi choré, ak má občan tohoto štátu robiť prácu, ktorú by podľa mňa mali vykonávať orgány činné v trestnom konaní, alebo súdy a prokuratúra. Matka s dieťaťom je veľmi ťažko chorá a nebudem to tu rozoberať. Fakt je ,že skoro pred rokom jej bol schválený invalidný dôchodok, ktorý jej do dnešného dňa nevyplácajú. Neviem čo, alebo kto je za tým, no pravda je taká, že už niekoľko krát soc. poisťovňa preverovala jej zdravotný stav na základe anonymných udaní. Vyplácanie invalidného dôchodku sa takto pravidelne odkladá do neurčita. V jej prípade sa jedná aj o iné zvláštnosti, ako stratené úradné spisy a podobné náhody, ktoré dosť často vidíme aj v televíznych správach. Mám určité podozrenie ,čie chápadlá siahajú tak ďaleko, no nemám na to dôkaz. Tu som sa dostal k dôvodu opatrnosti v tomto článku. Jedná sa o rodinného príslušníka hlavnej osoby tohto článku, v minulosti úspešného politika, teraz podľa mňa senilného deduška, ktorý sa takto mstí za to, že niektoré veci nešli podľa neho. Sám som mu emailom položil pár otázok, žiaľ odpovede som sa nedočkal. 
Čo dodať na záver ? Určite mnoho ľudí má podobné, alebo aj väčšie problémy a nesťažujú sa.
Som presvedčený, že je potrebné o tom písať, havne ak sa jedná o schválnosti. Veď možno sa nájde niekto, kto bude ochotný poradiť. Neviem prečo, ale niekedy mám dojem, ako keby rok 1989 v našom štáte vôbec nebol...

Dá sa z tejto sumy žiť ?

 

Doplnené 23.5.2012: Chápadlá dožívajúcej chobotnice a jej poskokov na mestských a soc. úradoch siahajú naozaj ďaleko. Spomínaná mamina invalidný dôchodok stále nedostáva aj keď ho má určený,ba naviac jej zobrali aj tých 22,01 eur. Podľa najnovšieho rozhodnutia zo sociálneho úradu jej na 6 mesiacov pozastavujú dávky, čiže nemá dostávať nič. Z čoho má táto mamina žiť už nikoho nezaujíma. Nezaujíma to ani našich euro poslancov? Daňoví poplatníci sa im skladajú na nehorázne platy a ak nie pre iné dôvody, tak aspoň pre tento dôvod by mali prejaviť záujem. Jednému euro poslancovi som už poslal link na predchádzajúci článok aj s kontaktom na mňa  a urobím tak aj tentokrát. Som veľmi zvedavý ako sa zachová. Určite tento článok ešte doplním.

Doplnené 2.6.2012: Link na tento článok s prosbou o pomoc som poslal trom euro poslancom. Neozval sa mi nikto z nich. Pre objektívnosť musím uviesť, že pravdepodobne jeden z nich vie o koho sa jedná v spomínanom článku a možno zasiahol. Možno. Tak či tak, pár dní po prechádzajúcom doplnení článku sa začali diať veci, ktoré nabrali rýchly spád a s radosťou konštatujem, že správnym smerom. Spomínaná mamina dostala konečne oznámenie o začatí vyplácania invalidného dôchodku s tým, že ho dostane aj so spätnou platnosťou. Najviac ma pobavil fakt, že 31.5.2012 jej dokonca vyplatili Vianočný príspevok. Dožívajúcej chobotnici pravdepodobne začínajú odumierať chápadlá. Dúfam ,že to bude už trvalý stav. Je však smutné,že takéto praktiky a nebojím sa napísať šikana obyčajných ľudí na Slovensku vôbec existuje. Taktiež je poľutovania hodný fakt, že z troch oslovených euro poslancov, ktorých som poprosil o pomoc sa neozval nikto. Ja sa preto pýtam, kto je tu vlastne pre koho a či náhodou nie sú opodstatnené úvahy obyčajných ľudí o zbytočnosti euro úradníkov. 

Pre bezpečnosť a ochranu údajov adresáta som na tejto poštovej poukážke pozmenil niektoré identifikačné údaje.

 

Doplnené 21.8.2012: Nedávno som bol na preliečení v Bojníckych kúpeľoch. V tom čase tam prišiel na BMW aj jeden euro poslanec, ktorého som predtým poprosil o pomoc. Ako vlastník časti kúpeľov prišiel možno na kontrolu podriadených. Už mi je jasné prečo mi neodpovedal. Na obyčajných ľudí nemá čas, veď biznis je prvoradý nie ? Čo tam po nejakom voličovi.

TOPlist 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií

Kontakt