Dlžníci na poistnom

27.09.2010 10:09

Minule som len tak zo zaujímavosti napísal slovo dlžníci do vyhladávača google. Našlo mi oficiálnu stránku Sociálnej poisťovne a jej dlžníkov:www.socpoist.sk/77/487s Som prekvapený,aké sumy sú dlžné niektoré subjekty Sociálnej poisťovni,teda štátu. Ani sa nedivím,že štát nemá peniaze a funguje tak ako funguje. Rozhorčuje ma však fakt,že ak by som ja obyčajný zamestnanec dlhoval nejaké peniaze štátu tvrdo by som narazil. Niektorí takzvaní páni podnikatelia demonštratívne prezentujúc svoju solventnosť,sú v podstate dlžníci štátu a teda žijú na úkor iného. Na druhej strane všetka česť poctivým podnikateľom.

Naša nová vláda pripravuje protikrízové balíčky,ktoré sa však viac dotknú zamestnancov pracujúcich v továrňach a iných, ako vyššie zmienených pánov podnikateľov,pretože tí podľa mňa nebudú platiť svoje dlhy štátu naďalej. No a naďalej sa nám (blbým?)budú smiať do tváre. Veď čo sa im môže stať ? Prinajhoršom im štát napokon navrhne nejaký (smiešny)splátkový kalendár. V lepšom prípade im možno nejaká časť z dĺžnej sumy bude odpustená. Je tu aj tretia možnosť: Dajú firmu do krachu a je po vtákoch.

Ani sa nedivím,že nie sú peniaze na dôchodky a podobne. Poznám prípad ,keď dotyčná osoba má už skoro rok schválený invalidný dôchodok,no peniaze stále nechodia. Nikoho nezaujíma z čoho má táto osoba žiť. Je smutné,že ak niektorí ľudia majú existenčné problémy,tak na druhej strane sa pred nimi presierajú na novom aute tí, ktorí v podstate za to môžu svojím mierne povedané nezodpovedným prístupom ku svojim povinostiam.

Ja sa pýtam pánov poslancov a vlády SR,dokedy bude takýto stav pretrvávať? Dokedy bude časť podnikateľov žiť na úkor štátu,teda aj na úkor ostatných občanov? Je také zložité urobiť zákon a klepnúť tak špekulantom po prstoch?

Viem,že sú aj iné problémy,ktoré by naša vláda mala začať urgentne riešiť. Niečím však začať treba.

Najväčší dlžník Sociálnej poisťovne, ktorého som objavil je dlžný sumu 6 355 087,00 EUR !

Doplnené 14.2.2011.   Zoznam 25 najväčších dlžníkov Sociálnej poisťovne

 

 

TOPlist 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií