Nekalé konanie Azetu

15.01.2016 12:09

Svoju stránku som si založil hlavne pre svoju záľubu fotografovať. Neskôr som začal písať články. Nikdy by som však nepredpokladal, že raz ma bude niekto upodozrievať, že na mojej stránke sa nachádza nevhodný obsah. Prečo? Dostal som upozornenie od známeho, že vo svojom emaile na azete.sk po kliknutí  na odporučený link, ktorý smeroval na moju stránku mu nabehlo toto upozornenie:

Známy mi ďalej oznámil, že sa bojí prejsť na moju stránku.Toto upozornenie od azet.sk je už silná káva. Môžem s plnou zodpovednosťou vyhlásiť, že na mojej stránke nie je žiadny sexuálny,násilný ani inak nevhodný obsah. Od azetu pokladám takéto upozornenie za nehoráznu drzosť. Ihneď som sa obrátil na Azet.sk, kde som argumentoval, že takéto oznámenie poškodzuje nielen moju stránku, ale aj mňa ako vlastníka tejto webovej stránky. Odpoveď, ktorú som dostal ma nemilo prekvapila:

Mám za to, ak už azet chce upozorňovať používateľov emailu, ktorí chcú klikať na iné stránky, tak sa to dá aj inak. Napríklad týmto upozornením: "Vážený užívateľ, nenesieme zodpovednosť za obsah stránky na ktorú sa chystáte ísť." 

Rovno, bez nejakých dôkazov napísať, že nejaká stránka s najväčšou pravdepodobnosťou obsahuje škodlivý obsah, nielenže odláka potencionálnych návštevníkov, ale takéto upozornenie nie je podľa mňa  ani právne čisté. Cítim to tak, že ohovára a poškodzuje moje meno.

Neviem prečo to azet robí, no predpokladám, že takýmto spôsobom chce zabrániť užívateľom, aby zo stránky azetu chodili na iné konkurenčné weby. Na začiatok som podal na azet.sk podanie cestou Slovenskej obchodnej inšpekcii. Určite proti takému nekalému jednaniu budem bojovať.

PS: Ak dáte názov určitej stránky do google vyhladávača a stránka by nebola v poriadku google by na ňu určite upozornil, čo sa v mojom prípade nedeje. Taktiež antivírusový výrobca norton od symantecu má pri mojej stránke zelené ok, čo je dôkaz, že je všetko v poriadku:

Doplnené 23.01.2016: Neviem, či zabral tento článok, alebo podanie na SOI.  Faktom je, že som z azetu dostal ospravedlňujúci email a zavádzajúce upozornenie už nenabieha. Takže ďakujem.

 

 

 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií