Patria športovci do parlamentu ?

01.09.2010 12:08

Túto otázku som si položil po nedávnych slovách poslanca Vincenta Lukáča. Jeho slová,že si váži mafiu a mafia jeho ma pobúrili. Myslím si,že tieto slová rozhorčili všetkých slušných občanov.Predpokladám ,že ak sa pán poslanec nevzdá poslaneckého mandátu a to pri dnešnej politickej kultúre našich politikov ťažko očakávať,tak sa dočkáme v osobe bývalého vinikajúceho hokejistu ešte zopár podobných prekvapení.

Je mi úplne jedno,či zmienené slová boli myslené vážne,alebo nie. Politik by takéto slová nemal hovoriť ani zo žartu. Ak ich už vyslovil,mal by za ne niesť zodpovednosť. To očividne väčšina našich poslancov nevie a ani nechce.

Takže patria športovci do parlamentu a do politiky všeobecne ? Ak ma pamäť neklame ,tak aj v minulom parlamente bol športovec,ktorý v parlamente viac nebol ako bol. Ak by som ja napodobnil jeho pracovnú morálku,už dávno by som bol bez práce.Počul som viac názorov,že športovci do politiky nepatria a mali by sa hrať na svojom piesočku. Nie celkom s tým súhlasím.

Do politiky podľa mňa patria všetci komu voliči dajú dôveru. Je len na samotnom politikovi ,ako s tou dôverou bude zaobchádzať. Pán poslanec Lukáč nám to už jasne ukázal a to je ešte len začiatok jeho politickej kariéry. V neposlednom rade si myslím,že poslanci sú vizitkou nás voličov,ale aj nevoličov,pretože ak sám poslanec nevie posúdiť svoju (ne)kompetentnosť na túto funkciu,mali by to vedieť voliči. Pri niektorých posedeniach v zariadeniach x cenových skupín som nadobudol presvedčenie ,že to vedia všetci.

V súvislosti so slovami Vincenta Lukáča ma zaujala reakcia jedného konečne bezvýznamného politika: spravy.pravda.sk/meciar-radicova-vidi-daleko-ale-nevidi-ze-stoji-v

Na to mám len jednu odpoveď: Vrana k vrane si sadá a rovný rovného si hľadá.

Doplnené 6.2.2011. Súvisiaci článok :  Vincovo teátro

TOPlist

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií