Prečo som podpísal petíciu za odvolanie Matoviča

21.11.2020 12:33
Ak štát dá nejaké nariadenia, tak by mal mať aj páky  ich kontrolovať a nie sa  potom vyhovárať na občanov. Píšem to preto , lebo podľa mojich skúseností sa nariadenia vlády ohľadom koronavírusu moc nedodržujú a teraz vôbec nemám na mysli protesty zo 17 novembra. 
 
 Na druhej strane vyčítam vláde, že neurobila opatrenia ešte koncom leta, keď v susedných štátoch začal prudko stúpať  počet pozitívnych na covid 19. Náš premiér namiesto toho, aby išiel príkladom sa nechá odfotiť bez rúška na svadbe  a potom arogantne nadáva svojim občanom do nezodpovedných. 
 
Ohľadom (ne)dobrovoľného testovania národa mám názor, že nebolo v súlade so zákonom a ak bude nejaká hromadná žaloba pre jeho nezákonnosť veľmi rád sa pripojím. Tu by som očakával od opozičných strán väčšiu aktivitu. Okrem nezákonného testovania dúfam, že podajú žalobu aj ohľadom netransparentného nákupu testov. Meter by mal byť rovnaký na každého.
  
Pán Matovič si za krátky čas dokázal znepriateliť toľko občanov, že si to zaslúži samostatnú štúdiu. Fakt, že človek ktorému bolo dokázané plagiátorsvo sa dokáže obuť do lekára a povedať mu, že si nezaslúži titul je niečo neuveriteľné, nehovoriac o tom, že štúdiu uznávaného odborníka nazve hoaxom. A mohol by som pokračovať. Stalo sa už pomaly pravidlom, že ráno niečo povie a večer to poprie! Bojím sa, že za chvíľu bude nebezpečné mu vôbec odporovať, keďže si tak užíva zásahy NAKA. 
 
Pokiaľ ide o jeho arogantnosť, ktorá mu je tiež vyčítaná sám som ju pocítil, keď ma zablokoval na svojej stránke. Už som to písal v inom článku, že ak predstaviteľ štátu blokuje občanov na sociálnych sieťach je to prejav arogancie moci. Hovoriť o tom, že má na to právo je trápne.  Jeho trapasy sa už stávajú slávne a mňa osobne pobavilo video v TV s p. Puškárovou, kde neskutočne koktal a nebol schopný povedať rozumnú vetu.
 
Takto si ja premiéra SR nepredstavujem! V každej demokratickej a slušnej krajine by premiér vyvodil dôsledky, ak by jeho minister nazval protestujúcich občanov ovcami, či im nadával do psychopatov. Asi tu platí  " Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.". Taktiež každý slušný premiér v inom štáte by odstúpil, ak by mu bolo dokázané plagiátorstvo, iba Igorko nie. 
 
Nedá mi nespomenúť streľbu policajtov do občanov a údajné hádzanie petárd zo 17 novembra. Ak chce mať polícia dôveru občanov a asi ju nemá keď je z toho upodozrievaná, tak by mala prejaviť aspoň snahu to vyšetriť, nie sa hneď poponáhľať s výhlásením, že to predsa nemôže byť pravda. O tom, že to nemusí byť až také nereálne svedčí jeden zahraničný dokumentárny film, ktorý som videl v  TV asi pred rokom. Tam takáto činnosť(hádzanie Molotovovho  koktailu) zahraničného policajta bola zdokumentovaná. Tiež podľa očitých svedkov boli autobusy, ktoré smerovali 17 novembra na protest do Bratislavy vracané políciou späť. Žeby to odkukali od systému, ktorý zákonom označili za zločinný? 
 
Za chod štátu je zodpovedný predseda vlády, ktorý by mal naslúchať odborníkom, lekárom, či prezidentke, ale aj občanom, ktorých  opatrenia vlády najviac zasiahli.  Podľa mňa tak nerobí, svedčí o tom aj množstvo robotníkov, živnostníkov a podnikateľov, ktorí sú v zlej finančnej situácii  a aj preto som podpísal petíciu za jeho odvolanie. Neviem, či to má zmysel , ale ako radový občan momentálne nemám inú možnosť prejaviť svoju nespokojnosť, hlavne ak sa sám vyjadril, že ho to už nebaví!  Kto chce kam, pomôžme mu tam.
 
Ťažko sa mi to píše, ale ohľadom predčasných volieb nie som si istý, že nová vláda bude lepšia ako táto.