Rozprávkový deduško

25.02.2010 16:56

Vladimír Mečiar

 

Nedávno som sledoval televíznu debatu medzi pánom Mečiarom a Csákym. S údivom som počúval,ako pán Mečiar víťazoslávne s dávkou irónie povedal,že ešte neprezradí mená klientov-papalášov,ktorí sa nabalili na ne-bankovkách. Pripustil ,že príde čas,keď sa to národ dozvie.

Neviem posúdiť pravdivosť existencie známeho cédečka,ktoré údajne aj s menami klientov skrachovaných ne-bankoviek vlastní pán Mečiar. Zdá sa mi však choré a prinajmenšom neetické ,že televízia pozvala diskutovať tohoto človeka. Prečo ? Človek ,ktorý nevie dôveryhodne preukázať zdroje svojich príjmov,nemá podľa mňa v televízii čo robiť. Minule som čítal článok,kde sa písalo,že ak by tento politik nemal imunitu,už dávno by sedel. Autor článku pravdepodobne vedel o čom píše. Pozvaniami na rôzne debaty pán Mečiar získava na sebadôvere a televízie mu robia reklamu,ktorá jeho strane pred voľbami príde veľmi vhod. Čo na tom,že tým jeho ošúchaným rozprávkam už skoro nikto neverí. Aj negatívna reklama je reklama.

Pánovi predsedovi ide podľa mňa len o jedno. Získať opätovne poslaneckú imunitu. Dôvod vie len on sám.

Ja osobne by som bol radšej,ak by pán Mečiar namiesto prezradenia mien klientov ne-bankoviek chlapsky priznal odkiaľ mal peniaze na Elektru a svoj honosný život. Čisto teoreticky vzaté,to možno aj niekto vie a ak príde čas,tak to ten niekto národu aj prezradí. Veľmi by ma zaujímalo,ako by reagovali jeho pre-riedení voliči a či by sa to prejavilo vo volebných výsledkoch. Pohlo by sa potom aspoň trochu svedomie pána poslanca ? Prejavil by sa v jeho povýšeneckom správaní náznak ľútosti a seba reflexie ?

No,aby to nevyzeralo,že som zameraný len na jedného človeka,som toho názoru,že na zákaz vstupu do televízie je viac kandidátov. Viac kandidátov,ktorí neváhajú za svojim cieľom ísť hlava ne hlava,pošliapať ľudskú česť,zneužívať svoju moc a pred televíznymi kamerami sa potom oháňať morálkou,svedomím a právom.

Na záver si nemôžem odpustiť poznámku: Budem šťastný,ak po blížiacich sa parlamentných voľbách budem môcť napísať "Bol raz jeden rozprávkový deduško..."

 

Súvisiace články s podobnou témou: 

Meciar-na-svoje-majetky-nemohol-zarobit

nazory.pravda.sk/meciar-v-parlamente-konci-otazny-ostava-meciarizmus

 

 

 

TOPlist

 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií