Slovensko si uctí pamiatku obetí streľby

02.09.2010 09:08

 Dnes vo štvrtok si pripomíname obete masakry v Bratislave oficiálnym štátnym smútkom. O jeho vyhlásení  rozhodla vláda na mimoriadnom zasadnutí. Kabinet zároveň schválil aj odškodnenie príbuzných obetí tragédie a zranených osôb.

Po boji je každý generál a v rôznych diskusiách sa čoraz častejšie objavuje názor, že na tejto udalosti má svoj podiel aj štát. Hlavne tým, že dlhodobo nerieši problém slušných občanov s neprispôsobivými občanmi, ktorí im strpčujú život rušením nočného kľudu a podobne. Toto video tiež mnoho napovedá:www.youtube.com/watch?v=NhLJc02zPJs V každom prípade je však potrebné tento čin vraha verejne odsúdiť.      

Zakázať držbu automatických zbraní je len jedno z riešení a nie som presvedčený,či to rozhodujúce. Dúfam,že neostane len pri ňom a štát využije všetky prostriedky ktoré má,aby sa podobným udalostiam predišlo. V opačnom prípade je len otázkou času,kedy sa podobná masakra zopakuje.  

 Psychologický profil vraha :beo.sk/domace-udalosti/1159-pokus-o-socialno-psychologicky-profil-lubomira-harmana

                                                                                                                                                                                                                   Súvisiace články: www.topky.sk/cl/10/791327/Slovaci-vyjadrili-obetiam-masakry-sustrast-na-Urade-vlady-

www.sme.sk/c/5530217/slovensko-dnes-smuti-za-obetami-masakry-v-devinskej-novej-vsi.html

Koľko stojí ľudský život ?noviny.joj.sk/z-domova/31-8-2010/clanok/prva-sprava-vlada-vyhlasila-statny-smutok-pre-obete-masakri.html

Prečítajte si ešte: v-hano.meu.zoznam.sk/news/slovensky-strelec-nemel-nervy-ze-zeleza/

Za seba môžem povedať,že tento krutý čin vraha odsudzujem a od štátu očakávam opatrenia,aby k podobnej udalosti už nedošlo. Viem,že je to ťažké zabezpečiť, ale štát má v tejto oblasti podľa mňa ešte veľké rezervy.

Doplnené 25.6.2012: Za necelé dva roky tu máme ďalší podobný prípad: www.pluska.sk/plus-7-dni/z-domova/masaker-hurbanove-romovia-slubuju-pomstu.html

Má štát čisté svedomie? Odpoveď nech si dá každý sám. Ja osobne som toho názoru, že ak by pre všetkých platili rovnaké práva a aj rovnaké povinosti tieto prípady sa možno nemuseli stať.

 

TOPlist

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií