Profesionáli

01.01.2011 13:32

Posledné faux pas našej polície ma presvedčilo, že s našou políciou to nie je všetko v poriadku, alebo máme zlý zákon. Veď ako k tomu príde obyčajný občan, keď si polícia pri zásahu pomýli dom, alebo cestujúcemu bez jeho vedomia polícia pribalí bombu, či vodič kamiónu, ktorému tiež bez jeho vedomia dajú do nákladu zakázanú chemikáliu? Občania tak bez svojho pričinenie a súhlasu boli vystavení veľkému riziku a nebezpečenstvu. V poslednom prípade vodič kamiónu nevinne presedel Vianoce v tureckom väzení. O to viac ma šokovala reakcia predstaviteľa polície SR, v tom zmysle, že veď vodiča sme zachránili, mohol tam sedieť dlhšie... Toto fakt nepotrebuje komentár. Alebo predsa. Som toho názoru ,že naša polícia je celému svetu na smiech a potrebovala by rekonštrukciu. Zmeniť by sa mal aj zákon o polícii, hlavne by mal zakázať polícii vkladať niečo do batožiny ,či inde bez súhlasu dotknutej osoby. Veď za terajšieho stavu nie je nik v bezpečí a ľahko sa môže stať, že časť, alebo aj celú dovolenku namiesto pri mori, niekto presedí vo väzbe.
Vraví sa, že aký pán, taký krám. V tejto ľudovej múdrosti je veľa pravdy. Vážení predstavitelia polície SR, čo takto si dať novoročné predsavzatie už žiadne faux pas ?

PS: Kvalitu práce našej polície potvrdzujú aj výroky policajného prezidenta. Na ukážku len jeden ,ale podľa mňa topkový: Zmenilo sa to, v podstate sa nezmenilo nič, lebo ako ste si všimli, nič konkrétne sme vám o postupe nepovedali. ( takto vysvetlil ,čo sa zmenilo vo vyšetrovaní vraždy Ernesta Valka, keď zvolal tlačovú konferenciu). Na čo ju zvolal,asi nie je jasné  ani jemu samotnému.

Ďalšie perličky policajného prezidenta nájdete tu: www.pluska.sk/slovensko/politika/novym-policajnym-prezidentom-bude-jaroslav-spisiak.html

Súvisiace články:

Chemikália:spravy.pravda.sk/policia-zlyhala-spisiak-a-lipsic-sa-vsak-dozaduju-pochvaly-pa6-/sk_domace.asp?c=A101230_072734_sk_domace_p12

spravy.pravda.sk/cesky-prepravca-zazaluje-slovensko-pre-kauzu-kamionistu-pmn-/sk_domace.asp?c=A101230_121822_sk_domace_p12

Bomba:www.sme.sk/c/5180856/al-dzazira-slovaci-poslali-do-dublinu-bombu.html

Doplnené 2.1.2011:  Bol som upozornený,že v poslednom prípade sa nejedná o zakázanú látku,lebo táto sa dá kúpiť aj na internete. Súhlasím,dá sa kúpiť,ale aj zneužiť. Tou zakázanou chemikáliou som myslel anhydrid kyseliny octovej tzv. prekurzor. Prekurzor je východisková látka, častica, z ktorej chemickou premenou vznikne výsledný produkt, napr. droga.

Opravujem časť vety v mojom článku v tom zmysle,že vodičovi nedali bez jeho vedomia do nákladu zakázanú chemikáliu,ale mu dali do nákladu bez jeho vedomia nebezpečnú a zneužiteľnú chemikáliu.

TOPlist

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií