Klamári

28.11.2011 11:24

 

22 rokov a pár dní po novembri 89 tu máme reálnu hrozbu vyhlásenia núdzového stavu v zdravotníctve. Vláda a Lekárske odborové združenie sa navzájom obviňujú z neschopnosti sa dohodnúť, ba čo viac obviňujú sa z klamstva. Pre mňa je to niečo neslýchané. Ak má pravdu LOZ a vláda klame, tak nám vládnu klamári a každý triezvo uvažujúci občan, by ich už nikdy viac nemal voliť. Ak má pravdu vláda a klamú lekári, tak ako pacient budem mať problém zveriť svoje zdravie do rúk klamárom. Navrhujem  obidve skupiny zavrieť do miestnosti o rozlohe 2x2 m, nedať im jesť ani piť a poprípade pustiť na nich studenú vodu. Garantujem ,že do hodiny sa dohodnú k spokojnosti všetkých.

22 rokov po nežnej revolúcii tu máme obludnú kauzu odpočúvania. Mňa osobne viac ako samotné odpočúvanie,  hlavne ak je odôvodnené udivuje, ako ľahko sa dá prísť k utajovaným skutočnostiam. Slovensko takto stráca svoju dôveryhodnosť voči svetu.

22 rokov po revolúcii tu máme nehoráznu administratívu, kde táto je platená daňovými poplatníkmi. V dobe krízy keď mnoho občanov živorí zo sociálnych dávok, na druhej strane napríklad úradníci EÚ majú nehorázne vysoké platy.

22 rokov po novembri 89 nám reálne hrozí, že EÚ bude rozhodovať  o štátnom rozpočte svojich členských štátov a podobne, čo podľa mňa nebude mať s demokraciou nič spoločné. Ich rozhodovanie aké paradajky, či uhorky máme pestovať som bral ešte s úsmevom, určovanie akou  žiarovkou si mám doma svietiť už menej. No montovať sa do rozpočtu toho –ktorého štátu je už podľa mňa zásah do suverenity štátu a porušenie základného princípu demokracie.

Pribúdajú nám novodobí zbohatlíci , ktorí nedokážu preukázať zdroj svojich príjmov a nič sa nedeje. Je toho oveľa viac a niektoré skutočnosti som spomenul aj tu a preto sa nechcem opakovať.

V USA sa konajú demonštrácie prívržencov hnutia Obsaďte Wall Street proti moci bánk a sociálnej nespravodlivosti a naberajú na obrátkach. Na Slovensku sa o tom málo vie, pretože média tomuto venujú len okrajovú pozornosť. Veľmi by ma zaujímalo kto a čoho sa bojí, ak občania nie sú o tom dostatočne informovaní ?  Celková atmosféra u nás však nasvedčuje tomu , že táto iskra môže ľahko preskočiť až k nám a dôsledky si je len ťažko domyslieť.

Na záver už len jedna otázka. Toto sme chceli v novembri 1989 ?  Ja si myslím, že nie.

Súvisiace články:   Lekári mi počas štrajku zabili dieťa  tento relevantný odkaz tak ako v mnohých prípadoch už nefunguje
                          Prečo je šéf odborov Kollár taký vytrvalý? On výpoveď nedal!

 

TOPlist 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií

Kontakt