Mix kvetov na balkóne

29.01.2010 09:54

Na balkóne okrem rastlín,o ktorých som písal v predchádzajúcich článkoch,pestujem ešte mnohé ďaľšie.Za zmienku v prvom rade stoja ľalie.Až neskôr som sa zameral na zakrpatené druhy,vhodné na balkón. Podľa mojich skúseností aj záhradné druhy ,ak sa zasadia do väčších kvetináčov krásne kvitnú.Pestujem ich rovnakým spôsobom,ako som opísal v článku pri cibuľovitých rastlinách . Rozdiel je len v tom,že ľalie,ktoré kvitnú neskôr hnojím podstatne viac.Pri ľaliách chcem upozorniť na ich peľ.Je dosť agresívny.Ak sa náhodou dostane na odev,je problém ho odstrániť aj intenzívnym praním. Pohľad na krásne kvitnúce kvety však tento nedostatok určite zatlačí do úzadia.

Ďaľšiou rastlinkou,ktorú pestujem na balkóne je veľmi vďačná netýkavka. Kvitne od jari až skoro do mrazov a nevyžaduje mimoriadnu starostlivosť. Dnes v záhradníctvach predávajú netýkavky s veľkými kvetmi.Sú veľmi krásne. Ja som sa však zameral na pôvodné s menšími kvetmi,ktoré majú prevažne červenú farbu.Podľa mňa sú rovnako krásne ,ako tie novo vyšľachtené. Každý rok na konci jesene si pripravým nové rastliny.Zo starej raslinky odrežem vrchol a dám do vody. Keď zapustí korene tak ju zasadím do kvetináča. Pestujem ju na okne a na jar vyložím niekedy už kvitnúcu na balkón. Kvety,ktoré stojí za to pestovať sú aj rôznorodé begónie. Samostatnou kategóriou je pestovanie byliniek na balkóne. Jedna zásada ,ktorá platí pre všetky kvety je tá,že rastlinky sadíme vždy do novej zeminy. Verte,odvďačia sa Vám za to krásným rastom a kvitnutím.

Púčiky ľalie

 

Mix rozkvitnutých kvetov ľalie

 

 

Nie sú krásne ?

 

 

Impatien - Netýkavka

 

Begónia vždykvitnúca

 Súvisiave články: Pestovanie rastlín na balkóne

TOPlist

 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.
V poriadku
Viac informácií